Jak pomoci tlapkám
Články

Publikováno 23.11.2015 v Novinky

Prohlášení pro všechny, kteří nám chcete něco darovat, nebo přijet do azylu Tlapek u Poděbrad:
Prosíme o pozornost. Vzhledem k velké a dobrosrdečné pomoci, kterou nám nabízíte v období Vánoc, musíme upravit současná pravidla pro příjem darů i návštěv.
BALÍČKY: Prosíme, Nezasílejte nám nyní žádné balíčky poštou do azylu, pouze PPL, neboť nemůžeme stát každý den velké fronty u nás na poště (vloni jsme vyzvedávali 15 balíčků denně), balíčky můžete zaslat nebo dovézt našemu členovi, který nám pravidelně zásilky vozí. Adresa je: Vinotéka u Marušky, Aleš Frantál, Kokořínská 2704, Havlíčkův Brod, 58001


NÁVŠTĚVY: Moc se všem omlouváme, ale není možné k nám vozit věci do azylu a chodit při tom na návštěvu za pejsky. (V loni k nám přijelo více jak 200 návštěv v prosinci) Nejsme schopni věnovat čas tolika lidem. V azylu totiž pečujeme o obrovský počet psů cca 150 a 80 koček. Tato zvířata vyžadují naší celodenní práci, do tmy máme málo času. Naše zvířata nejsou umístěná po jednom v kotci jako v útulku. Veliká smečka je volně na dvoře + ve společné obývací místnosti, zbytek psů je venku ve výbězích napojených na naše byty, v kotcích jsou noví problémoví psi. Všechny psy zde nemůžeme vypouštět pohromadě a provádět návštěvy celým areálem je časově nezvladatelné. Máme u nás převážně problémové psy, které napravujeme mimo jiné i kontaktem s našimi výborně vychovanými psy, pokud však k naší pracně vychované smečce budou přicházet lidé, kteří je budou mazlit, dávat jim dobrůtky a nechat je na sebe skákat, nebudou tito psi brzy vůbec poslouchat. Většina návštěv nechce akceptovat naše pravidla, díky kterým nám to tu funguje, psi mohou být spolu a neperou se. Je to však věc řádu a výchovy, nikoli není možné krmit psy piškotem za to, že skáčí na návštěvu, nebo na sebe vrčí apod a ještě je k tomu provokovat.
Proto Vás žádáme, abyste k nám jezdili v případě, že si chcete adoptovat pejska, že chcete přijet pomoct se stavebními prácemi, na mazlení pejsků to však není možné.
Akceptujte naše zaměření na problémové psy. Na jaře můžete jezdit na brigády, delší návštěvy, venčení, výlety. Teď v zimě prosíme o respektování naší vytíženosti a omezeném prostoru v teple pro lidi.
Děkujeme Vám za pochopení.
——————————————-
Po celý rok nám můžete pomáhat, Vaše pomoc je velmi důležitá pro péči o zvířata.
Neustále využijeme:
Konzervy pro psy a kočky
Granule pro kočky
Kvalitní mini granule pro psy
Pytle na odpad
Rukavice
Čistící prostředky
Stavební materiál (barvy, laky, plechy, plexi, spojovací materiál, zahradní hadice, plachty, velké plastové nádoby, cement…)
Textil (deky hadry ručníky povlečení)
Obojky, vodítka.
Přispět můžete finančně na veterinární péči a krmení masem, které kupujeme čerstvé.