Jak pomoci tlapkám
Články

Informace pro návštěvy v azylu v roce 2015

Publikováno 3.4.2015 v Novinky
Informace pro návštěvy v azylu v roce 2015

Chystáte se k nám na návštěvu? Chcete nám pomoct? Chcete se s námi poznat a stát se součástí týmu?

Přijímáme návštěvy za účelem dobrovolné pomoci v azylu, proč, čtěte dále.

Rozhodli jsme se Vás informovat o změně našeho fungování pro veřejnost.  V minulých letech k nám do azylu jezdilo velké množství návštěv, někteří na výpomoc, někteří se jen podívat a dovézt věci pejskům a kočkám. Bohužel se objevilo i několik zlomyslných lidí, kteří sem přijeli pouze za účelem fotit nevzhledný starý objekt a následně nás pomlouvali, místo nabídnuté pomoci. Několik návštěv si přálo kontakt s pejsky a následně byly rozčilené za umazané oblečení od bláta a psích chlupů, nerespektovali přání nekrmit psy nevhodnými pamlsky a nutnost dodržovat zde správnou výchovu psů a jednotný přístup ke smečkám.

Náš tým se pak věnoval celé dny pouze návštěvám a stála nám práce i v době podzimu, kdy bylo nutné dokončit nové zateplené prostory pro zvířata. Díky návštěvám jsme to nestihli dokončit a celou zimu jsme měli pak velký počet zvířat v bytech, což nebylo příjemné pro nikoho.

Z toho důvodu bychom chtěli požádat všechny, kteří se k nám chystáte, abyste zvážili návštěvu azylu za účelem fyzické výpomoci. Poznáte tak na vlastní oči, kolik práce zde máme, strávíte čas mimo město, v klidu, v přírodě. Je zde mnoho koček na mazlení, ochočená prasátka, kozy, ovečky a pejsci.  Potřebujeme pomoct s úklidem nepořádku po bývalých obyvatelích objektu, pomoc s mytím misek, natírání, zednické práce, práce se dřevem, takže využijeme pracovité šikovné řemeslníky. Chceme statek opravit, vytvořit další a lepší výběhy pro zvířata, vnitřní prostory zlepšit a vykachličkovat, zasázet stromy a další.

Práce je zde skutečně mnoho, když máme na práci ještě převýchovu cca 90 problémových psů, se kterými musíme každý den postupně pracovat. Nemůžeme se proto věnovat návštěvám, kteří si s námi přišli podívat a mazlit pejsky. Bere nám to cenný čas na jejich výchovu, díky které mohou do nového domova, dále čas na složitou rekonstrukci. Proto bychom Vám byli strašně vděční, kdybyste nám jezdili spíše pomáhat. Milovníci zvířat toto jistě pochopí, vždyť to děláme pro dobro zvířátek a také proto, aby za čas bylo více času pro návštěvníky. Nyní však musíme zabrat a dokončit rozdělané práce!

Jak se zapojit a další informace:

Máte-li zájem přijet, kontaktujte nás vždy předem nejlépe emailem. Pokud chcete přijet ve více lidech, prosíme pouze do 10 osob.

– Je za potřebí pěkné počasí, většina prácí se provádí venku

– Pokud chcete vzít sebou pejska, je nutné aby nehonil kočky a dobře poslouchal

– Pro malé děti jsou zde nebezpečná místa, je lepší přijet bez nich, je zde jeden nerudný vepřík Vilda, velcí psi, kteří sice nekoušou, ale skáčou.

– Chcete-li přijet na více dní, je zde pouze jedna místnost na přespání

– Sociální zařízení již máme, nicméně je po vesnickém způsobu, ne tak jako ve městě 🙂

Pracujeme ve všední dny i o víkendu, těšíme se na pozitivní milé lidi s dobrým srdcem, kteří rádi podpoří společný cíl a rádi se přidají k naší práci, ze které pak budou mít všichni radost.

Děkujeme všem, kteří se nám ozvou! denisa.tlapka@seznam.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA