Jak pomoci tlapkám
Články

Kauza 9 pinčů Cerhovice

Publikováno 23.6.2014 v Kauzy
Kauza 9 pinčů Cerhovice

Včera nás kontaktovala se zoufalou prosbou o pomoc jedna paní, která se dozvěděla o případu pejsků, kteří zůstali sami po smrti svojí majitelky.
Jedná se o smečku sedmi dospělých pejsků, kříženců pinčů a krysaříků, kteří žili na dvorku u domu. Jejich majitelka zemřela, bohužel zůstala v domě několik dní bez povšimnutí a psi jí ohlodali obličej, končetiny a byla nalezena svým synem, který jí přijel navštívit. Atmosféra proto na místě nebyla nijak veselá. Pejskové byli již několik týdnů sami. Původně jich bylo ve smečce mnohem více, ale ostatní se údajně rozmístili do jiných útulků, ale přesně se nám nepovedlo zjistit kam.

Případ začalo řešit občanské sdružení Zvířecí Pohoda z nedaleké obce Bzová. Ujali se jednoho pejska, ale bohužel se jim nepodařilo chytit zbytek pejsků. Nebyli totiž zvyklí na nikoho jiného, než na svou majitelku a panicky se báli cizích lidí. Nikdo nevěděl, jak je odchytit. Při vstupu na pozemek zalezli do dřevníku a nešlo je dostat ven.
Ve spolupráci s paní Černou, synem zemřelé majitelky a paní MVDr. Moutelíkovou jsme přijeli se situací pomoci.
Pejskové byli opravdu velmi vyděšení a agresivní. Při pokusu o kontakt útočili a utíkali. Takže žádní posteloví mazlíčci, bohužel.
Pejsky jsme odchytili do deky a poté jsme je opatrně přemístili do přepravních bedýnek. Nebylo to vůbec lehké, jedna fenka zaběhla do domu a tam se nám jí nedařilo vůbec uklidnit a odchytit o deky, velmi útočila a neustále pobíhala, nakonec se to povedlo pomocí odchytové tyče.

Na místě byla i kojící fenka a dvě štěňátka.
Po velkém úsilí se povedlo všechny pejsky chytit, žádný na místě nezůstal.

Po té jsme ještě jeli do Zvířecí Pohody odvézt fenku se štěňátky a jednoho pejska. Na více už bohužel neměli kapacitu vzhledem k prázdninové absenci zájemců o psy.
Ostatní pejsky jsme přijali do Toulavých Tlapek.

Psi nevypadají nijak zuboženě, jsou dobře živení, nebudou ani staří. Bohužel nemají očkování, nejsou kastrovaní, nejsou ani odčervení a podobně. nejsou ani zvyklí na kontakt s člověkem, takže bude nutná socializace. Zatím na sebe nenechají sáhnout.

Velmi děkujeme všem, kteří jakkoliv v tomto případu pomohli a řešili ho.

Nyní si pejskové budou u nás zvykat na kontakt s člověkem a poté jim budeme hledat domov, ale vzhledem k jejich strachu to potrvá nejspíše dlouho.

Obracíme se na všechny s velkou prosbou o finanční i materiální pomoc.

účet: 216955754/0300

Z materiálních darů naléhavě potřebujeme psí granule malé velikosti a vysoké kvality (superpremium, holistic), konzervy s masem, textil, odčervovací tablety, spot on pipety pro malá plemena.

Toto uvítá i sdružení Zvířecí Pohoda, materiální i finanční pomoc. Mají u sebe fenku se dvěma štěňátky, dospělou fenu a dospělého pejska.

celé album najdete zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151594988992607.1073741867.180624477606&type=3