Jak pomoci tlapkám
Články

Kauza týrání 17 psů v bydlišti Romů

Publikováno 23.6.2014 v Kauzy
Kauza týrání 17 psů v bydlišti Romů

Naprosto nečekaně jsme dnes 18. září 2013 objevili a zrušili množírnu několika desítek psů v domě, kde bydlí několik romů. Odpoledne jsme vyrazili pro stavební materiál do jedné vzdálenější obce a na křižovatce jsme se setkali s pejskem, který tam pobíhal a málem ho srazilo auto. Zastavili jsme, poblíž byl dům příšerného vzhledu a tam pejsek zaběhl. U domu stálo několik romů, zeptali jsme se jich, zda je pejsek jejich. Odpověděli že ano, tak jsme jim v klidu vysvětlili, že by neměl běhat po silnici, že ho může srazit auto. Z domu jsme slyšeli štěkot několika dalších psů a pak k nám přiběhli další psi z venku. Zeptali jsme se jich, jestli by toho pejska nedarovali a jestli nemají ještě štěňátka, bylo nám to celé nějak podezřelé.
No a jak jsme dopadli? …..
Romka nám odpověděla, že nám pejska s radostí dají a ještě donesla fenku a 5 štěňátek.
Řekli jsme samozřejmě, že si je okamžitě vezmeme. Pejskové byli ve strašném stavu, vyhublí a hemžili se blechami.
Najednou začlo z domu vycházet několik dalších romů, docela jsme dostali strach.
Postupně se nás ptali, jestli bychom si nevzali ještě jednoho a donesli jich strašně moc ke dveřím a už nám lifrovali jednoho za druhým do auta. Viděli jsme, že se jedná o pořádný průšvih takže jsme je bez váhání všechny dali do auta.
Jeden pes byl po srážce s autem několik měsíců ponechán ochrnutý bez ošetření, dali nám ho nechodícího vyhublého, je v naprosto zoufalém stavu!

Doma jsme jich napočítali 17 i se štěňaty!

U romů ještě několik psů zbylo, které máme vyzvednout zítra.
JSME NAPROSTO ŠOKOVANÍ! VŮBEC JSME TOTO NEČEKALI A NEPOČÍTALI JSME S PŘÍJMEM DALŠÍCH PSŮ. Neměli jsme na ně nic připraveného, museli jsme s nimi jet okamžitě domů. Ubytovali jsme je v kotci, který byl připravený jako rezerva.
Fenku se štěňátky si vzala naše dobrovolnice domů tady na statku do pokoje, aby byli zvlášť. Jedno štěně je v kritickém stavu, je jim asi měsíc, nevíme, zda přežijí.

Ostatní psi jsou vyhublí, strašně vyděšení, strachy koušou a velmi se bojí tyčí, když viděli odchytovou tyč, začali řvát jak když je na nože berou a naprosto začali běsnit, že je nebylo možné ani vyndat z auta. Postupně se nám to povedlo. Všechno je poblité, pokaděné a ten zápach se nedá ani popsat. V tak otřesném stavu takových pejsků! PLNÝ DŮM A NIKDO SI NIČEHO NEVŠIML A NIKDO TO NEŘEŠIL? OBČANÉ OBCE SE ROMŮ BOJÍ? DALO SE S NIMI MLUVIT V POHODĚ A PSŮ SE CHTĚLI ZBAVIT, TAK PROČ TAM MUSELI TAKOVOU DOBU TRPĚT!!!

Vzhledem k tomu, že jedeme v příštím týdnu řešit již domluvený případ další množírny nemáme vůbec kapacity na další psy. Jsme přeplnění a budeme muset stavět další kotce a výběhy. Materiál na ně máme připravený, jen není čas na sváření.
Příští týden ještě přijdou naléhavě další psi v neodkladné záležitosti. Měli jsme je přijímat již dříve, ale bohužel jsme přijali kauzu Měňany, se kterou jsme také nepočítali. Teď máme posledních pár dnů, jinak by ti další psi přišli uspat.

Do nabídky půjdou všichni psi velmi postupně, máme tady teď několik desítek psů z různých kauz, kde byli všichni v minimálně velmi zhoršeném výživném stavu, často nemocní, plní parazitů, bez očkování a bohužel hrozně bázliví, takže u každého psa potrvá NĚKOLIK MĚSÍCŮ než ho budeme moci nabízet.

PROSÍME VŠECHNY NYNÍ O MAXIMÁLNÍ POMOC!!! TOTO SE UŽ OPRAVDU NEDÁ CO SE V ČR DĚJE!!! JSME VYTOČENÍ ZNECHUCENÍ A SMUTNÍ ZÁROVEŇ! POTŘEBUJEME LIDI, KTEŘÍ POMOHOU INZEROVAT A HLEDAT PSŮM DOMOVY.
Naléhavě potřebujeme příspěvky na veterinární péči a materiál na stavbu dalších kotců a výběhů pro psy.
Prosíme o krmení, textil, odblešovací spot.ony.

POMOC MŮŽETE ZASLAT NA ÚČET: 216955754/0300

Krmivo je možné objednat přes spolupracující e-shopy:www.veterinarni-diety.czwww.spokojenakocka.cz;www.papuprotlapu.cz. Krmivo nám spolehlivě dodají a jako jejich pomoc neúčtují dopravu.

další kontakt na www.toulavetlapky.cz

odkaz na celé album najdete zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151647140857607.1073741875.180624477606&type=3