Jak pomoci tlapkám
Články

Kauza Varnsdorf – 8 psů

Publikováno 19.8.2015 v Kauzy
Kauza Varnsdorf – 8 psů

Přijali jsme 8 nových pejsků, jedná se o mediálně známou kauzu pejsků z města Varnsdorf, kde zemřela jejich majitelka a po několika týdnech psi začali mrtvou paní jíst, neboť by jinak zemřeli hlady. Paní neměla příbuzné v ČR, takže jí nikdo „nepostrádal“, pečovala o několik desítek opuštěných psů po několik let, dle slov místních. 6 psů bylo odchyceno na pozemku domu a převezeno do útulku Dobranov u České lípy a tři psi zůstali na zahradě schovaní, nedali se chytit. O kauzu se začala zabývat televize Nova.

(fotky v den příjmu po předání útulkem Dobranov)

Na tabulkách útulku bylo u pejsků uvedeno „lidožrout“ a číslo pejska, vedoucí útulku se vyjádřil, že se jedná o neumistitelné psy, neboť jsou nesocializovaní, bázliví, velmi agresivní, ochutnali lidské maso a bude lepší, aby byli utraceni, příp. zůstanou na vždy v kotcích útulku. O pomoc nás z toho důvodu požádalo několik osob, které se zajímají o ochranu pejsků a nebyl jim osud drobečků lhostejný. Jedna z těchto dobrovolnic vyjednala předání pejsků s úřadem ve Varnsdorfu, předání do našeho sdružení.  Navštěvovala pravidelně útulek Dobranov a věděla, že tam pejskům řádná péče poskytnutá nebude. O odchyt třech zbylých pejsků na zahradě domu mrtvé majitelky nás požádala přímo paní, která je po celou dobu na pozemku začala krmit. Jeden den jsme tedy jeli odchytit tyto tři pejsky, během půl hodiny jsme je na zahradě našli ve křoví a odchytli do ruky bez větších problémů. O odchyt se pokoušelo několik osob včetně policie, bez výsledku O dva dny později jsme jeli vyzvednout 5 pejsků z Dobranova, mělo jich tam být 6, ale jednoho si už údajně někdo vzal, i když o tom pochybujeme, neboť v reportáži se pejsek choval bázlivě a agresivně. Určití svědkové hovoří tak, že byl pejsek utracen v útulku pro agresivitu, snažíme se pátrat po tom, jak to bylo. Fotka z nového domova na internetu zatím nikde není. Pejsci se po prvním dnu u nás začali mazlit, někteří šli pak v pohodě na vodítku, asi tři z nich se trochu více bojí, ale nejde o žádné agresivní zabijáky, naopak, je vidět, že se o ně majitelka starala. Vůbec to nejsou problémoví psi, po veterinární péči jim půjde snadno najít nový domov. Jedna fenka z útulku Dobranov trpí příšerným průjmem a je vyhublá, má nasazené léky. Ostatní pejskové jsou v pořádku, kromě toho že nemají čip, řádné očkování, měli blechy, dlouhé drápky a zapáchali močí. Jde o samé fenečky malého vzrůstu. Pejskové budou odčervení, odblešení, očkovaní, dostanou mikročip a půjdou na kastraci. Nyní jsou umístění v azylu Toulavé Tlapky u Poděbrad, kontakt: denisa.tlapka@seznam.cz tel 776 083 090. Pejsky jsme si převzali dobrovolně, abychom jim zachránili život, nedostali jsme na ně příspěvek,, nebot majitel zemřel,  proto budeme vděční za každou korunu, což nám pomůže uhradit veterinární péči a krmení.

účet pro finanční pomoc: 216955754/0300

podívejte se , jak o psech hovořila média a majitel útulku a jaká je realita: http://tn.nova.cz/clanek/psi-sezrali-svoji-majitelku-a-pak-se-skoro-pozrali-navzajem.html

Pejsci po pár dnech v Tlapkách:

Fenka Kytička již našla nový domov, odjela do Čelákovic k super rodině.

Pejskové se rádi mazlí i s návštěvami 🙂 běhají tu už i volně mezi zvířátky a jsou velmi vděční.

někteří potřebovali ostříhat, vyčistit zoubky a další péči:

příprava na čištění zoubků