Jak pomoci tlapkám
Články

Konopné semínko loupané v našem eshopu!

Publikováno 11.7.2014 v Novinky
Konopné semínko loupané v našem eshopu!

Buddha údajně poslední roky před svým osvícením jedl pouze konopná semínka. Zřejmě věděl proč. 🙂

Konopná semínka jsou vhodná do studené kuchyně, do salátů, k sýrům či jako velmi zdravé mlsání samostatně. Mají příjemnou oříškovou chuť a vůni. Pravidelná konzumace konopného semínka je vhodná pro tyto účely:

–       regulace cholesterolu, záněty a s nimi spojené chronické nemoci, roztroušená skleroza, Alzheimerova choroba, Crohnova choroba, artritida, nemoci srdce, rakovina, zakrnění žláz, problémy s ledvinami, pomáhá při problémech s kůží, vlasy, nehty, šupinatění pokožky, PMS, dodává velké množství kvalitní nutriční energie a je tak vhodné pro sportovce a aktivní lidi, ale hlavně – VÝRAZNĚ POSILUJE IMUNITU!

Semena konopí obsahují pro lidský organismus dokonalý poměr omega 3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin.Obsahuje také vzácnou omega 9. Omega 9 mastné kyseliny- kyselina gama linolenová a olejová  mají silné protizánětlivé účinky. Jejich schopnost je velmi cenná při léčení chronických nemocí jejichž pravou příčinou jsou záněty.

Konopná semínka  jsou stvořená z asi 25% jednoduchými proteiny, 31% tuky a 34% uhlohydráty. Obsahují 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních, které si lidské tělo v běžných podmínkách neumí syntetizovat. Což samozřejmě neplatí pro lidi, kteří mají dokonale naladěný systém těla anebo jsou již breathariáni. V tomto případě si tělo vytvoří vše potřebné samo bez potřeby příjmu hmotné stravy. Semínka obsahují také CHLOROFYL a lecitin. Mají vysoký obsah vitamínu A, B,B1,B2,B3, B6, C, E, PP a F. Jsou bohaté na minerály a to zejména na: HOŘČÍK, ŽELEZO, FOSFOR, DRASLÍK, VÁPNÍK, ZINEK, JÓD, CHROM, STŘÍBRO, LITHIUM,DRASLÍK, SÍRU a další…

Semínka neobsahují LEPEK a proto jsou vhodnou potravinou pro lidi trpících celiakií.

Semínka jsou vhodná i pro psy!

 

Konopné semínka je možno zakoupit zde!