Jak pomoci tlapkám
Články

Nová fenka Sisi, prosí o pomoc

Publikováno 1.12.2015 v Novinky
Nová fenka Sisi, prosí o pomoc

Nová ovčanda Sisi, jde tedy o křížence NO a BŠO. Dostala se k nám od majitelů. Od mala neměla příliš vedení a její současný stav nebyl takový, aby se dalo hovořit o spokojeném životě psa. První dny měla příšerný průjem, tyto fotky jsou více jak po týdnu péče, kdy už je relativně v pohodě. Čeká jí dokončení léčby, která nás už nyní vyšla na 3.000 včetně infuzí, antibiotik, odčervení. Ještě jí čeká kastrace za cca 3.000 Kč, kompletní očkování, které má propadlé a pak jí budeme hledat domov, ale ještě musí projít socializací, na naše psy neútočí, ale první den to dělala a ze všeho měla strach. Pokud byste chtěli pomoci a fence přispět, prosíme na účet: 216955754/0300 děkujeme za pomoc.

fotky lze zvětšit kliknutím na ně

img00048 img00052 img00055 img00056

Její současný stav:

Fenka je již po kastraci. Je to moc hodná a poslušná fena s úžasnými vlastnostmi. Umí poručit našim psům, aby neskákali do postele a hlídá si mě na židli u počítače, samozřejmě pouze, pokud jí to dovolím. Jinak je tady učená, že musí vycházet se psy i s ostatními zvířaty. Nepere se a nevyvolává konflikty, pokud si ale na ní bude nějaký pes dovolovat a šikanovat jí, líbit si to rozhodně nenechá. Doma je čistotná, venčí se v pohodě venku. Chodí na vodítku,po areálu je pouštěná na volno a reaguje dobře na přivolání. Hodně se zafixuje na majitele a zřejmě nebude chtít zůstávat sama, pokud bude bez dozoru, je třeba jí zavřít, nebo mít připravený kotec, než si zvykne pár dnů, aby za páníčkem nechtěla utíkat ven. Jinak je opravdu zlatá.

Doporučujeme jí člověku, který bude důrazný a přísný, bude jí dále dobře vést a vychovávat tak, jak jsme začali my, protože díky tomu jsme z bázlivé feny udělali vyrovnanou mazlivou pohodářku a nastavili jsme jí určité hranice.

Člověka určitě nekousne, pokud jí nebude ubližovat, na zahradě bude zřejmě dobře hlídat.

Na co dávat pozor: Trváme na venčení na vodítku vzhledem k mnoha případům, kdy myslivec zastřelil psa, který utekl za zvěří. Bude dobré, aby byla ve větším kontaktu s člověkem, určitě není vhodná na to, aby někde sama celý den hlídala areál. Má moc ráda lidi a pozornost, bude vděční jako domácí mazel , ale i jako parťák na výlety a cvičení, bez problému se s ní můžou dělat veškeré výcviky a sporty, trváme však na tom, aby byla opravdu vychovávaná a ne rozmazlovaná a aby se k nám nemusela vracet, protože by se pak někde mohla poprat se psem apod.

Pokud byste měli o Sisi zájem, kontaktujte nás.

Fenka je kastrovaná, očkovaná, čipovaná, odčervená, odblešená a vyléčená. Adopční příspěvek za veterinární péči je 1500 Kč. Myslíme si, že to je adekvátní částka vzhledem k tomu, kolik tisíc nás stála za péči a záruka toho, že si jí vezme majitel, který nebude šetřit na péči o fenku.

Zvyklá na krmení syrovým masem – více o Barfu na www.manwe.eu, může však dostávat i velmi kvalitní konzervy, nebo vařené jídlo, ale ne hrnec těstovin s trochou masa…ale vyváženou domácí stravu. O granule moc nestojí.

Máme jí moc rádi a přejeme si, aby se dostala do opravdu dobrých a zodpovědných rukou.

současné fotky:

P1030032 12494890_10153364507417607_6902934740981649788_n