Jak pomoci tlapkám
Články

Péče o pejsky ze špatných podmínek

Publikováno 19.8.2015 v Novinky
Péče o pejsky ze špatných podmínek

V poslední době jsme přijali velké množství pejsků odebraných ze špatných podmínek na různých místech. Můžete nyní vidět, jakou péči jim u nás poskytujeme.

Pudlíčci – odebraní z množírny v Hrubém Jeseníku, celkem 13 pejsků zničené zuby – zubní kámen, paradentóza, mnoho zubů muselo být vytrženo. Blechy, červy, velmi vyhublí psi, plstnatá srst plná výkalů, přerostlé drápy, výtok z očí apod. Na veterinární klinice došlo ke kastracím pejsků, ošetření zoubků ultrazvukem a ostříhání srsti. Několik pejsků již našlo domovy – 6, další ještě čekají.

 11825990_10153076860907607_2771992650299508245_n

 

Další pejskové, kteří byli několik týdnů umístění v jiném útulku, z pozůstalosti byli rovněž ošetřeni, zubní kámen, slepená zacuchaná srst, výtok očí, přerostlé drápky, bez čipu, smradlavé, plní blech, červů – takto o ně bylo „pečováno“ v útulku, který pobíral na pejsky peníze z města. Předaní nám byli na základě rozhodnutí města, neboť u nás jim bude péče poskytnutá mnohem lépe a bez toho, aniž bychom dostávali dotace. Jde o pejsky z kauzy Varnsdorf, které se nyní snažíme dávat horko těžko do pořádku.

  příprava na čištění zoubků

 

Jak můžete pomoci těmto pejskům materiálně?

– Spot on přípravky proti blechám, příp. tabletky Comfortis, odčervovací tablety

– Textil – do klecí po operaci, do pelíšků, na úklid – prostěradla, ručníky, cejchy, deky

– kvalitní konzervy

– oční a ušní kapky, zbylé léky (možno zaslat přímo do ordinace našeho veterináře, který nám je vydá dle posouzení)

Péči o tyto pejsky můžete podpořit i finančně na účet: 216955754/0300

Pejsci jsou postupně nabízení k adopci, většina je vhodná k domku se zahrádkou k dalšímu pejskovi, někteří spíše jako jedináček, jde o malé psy do 10 kg, kříženci a pudlíci. Zájemci mohou psát na denisa.tlapka@seznam.cz s popisem podmínek pro pejska, abychom mohli doporučit vhodného dle povahy.

Všem velké díky, kdo pomáháte při těchto vážných případech!