Jak pomoci tlapkám
Články

Pejsci od Romů z Jinočan – 4 pejsci

Publikováno 23.6.2014 v Kauzy
Pejsci od Romů z Jinočan – 4 pejsci

V červnu 2010 jsme se dozvěděli o několika psech, kteří se nacházejí v jedné vesnici nedaleko Prahy v péči Romů. Byli jsme na ně upozorněni s tím, že se údajně jedná o týrání bitím, podvýživou a nesprávnou péčí. Při obhledání „místa činu“ jsme však nic z toho nezaznamenali, nicméně situaci bylo třeba řešit. Psi nejsou očkovaní, odčervení, ani kastrovaní, majitelům na tyto úkony nezbývají peníze. Proto hrozí přemnožení. Majitelé uznali, že se o všechny psy nemohou nadále starat, a tak jsme se dohodli, že si ponechají jednu fenku, ostatním psům se pokusíme najít nový domov. Situace však nebyla akutní, proto jsme řešení tohoto případu odložili a upřednostnili jsme jiné, závaznější případy s tím, že těmto psům se mezitím dostane náležité veterinární péče, aby mohla být případná adopce rychlá a bezproblémová.

Situace se však vyostřila, neznámí lidé začali po skupině psů házet kameny, provokovat je petardami a vyhrožovat zastřelením. Majitelce byla ukradena dvě štěňata, která posléze nechal pracovník nejmenovaného úřadu veřejné správy utratit. Štěňata byla zdravá, majitelka si jejich utracení nepřála, přesto k tomu došlo se slovy „máte jich moc…“. Jeden ze psů byl vážně poraněn na oku, další pes byl zkopán cizím člověkem. Proto jsme se k této kauze vrátili a rozhodli se ji začít řešit přijetím psů do naší péče. Pejsky budeme postupně nabízet k adopci.

EasyPřijali jsme 10 letou fenku labradora Easy, akutně potřebuje pouze dietní krmivo, má extrémní nadváhu. Ihned jsme začali pracovat na tom, aby nenastaly vážné zdravotní komplikace. Fenečka byla krmená různými zbytky, a to ve velkém množství. Kvůli nadváze se jí špatně chodí, bude muset užívat kloubní přípravek Alavis a příjem potravy omezíme na minimum (dietní granule). Fenečka byla před časem kvůli zánětu dělohy kastrovaná, zbývá tedy odčervení a odblešení, očkování a čipování. Doufáme, že se Easy brzy dostane do kondice a bude moci hledat nový domov. Modrobílý pejsek plemene shi-tzu má poraněné oko, nyní je též v léčení. Jinak se jedná o milého a hodného pejska, který se hodí ke starším lidem. Ve špatném stavu je také stará, asi třináctiletá bílá fenka pudlíka, která je již napůl slepá a trpí dalšími neduhy stáří – začíná hubnout, a tak máme obavy o stav ledvin. O povaze dalšího pejska, mladého křížence pudla čokoládové barvy, toho zatím moc nevíme, čekáme, až si zvykne, ale zřejmě se bude jednat o pohodového a veselého psíka.

24.8.2010 Máme u sebe všechny pejsky z této kauzy. Už tam nemohli zůstat. Kromě ostrého ovčáka jsme vzali všechny pejsky k nám. Pejsky jsme přebrali v zoufalém stavu a jsou v léčení.

Jak to celé dopadlo?

Fenka Easy zůstala u nás natrvalo. Je to náš miláček, je u domu navolno s Gastonem a nikam neutíká. Hodně zhubla, dostala se do výrazně lepší kondice. Bohužel následky stáří a špatné výživy jsou již nezměnitelné – postižené klouby. Fenka musí mít tedy klid a převážně se povalovat. Další fotečka Easy např. zde: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150248490487607&set=a.10150248452042607.326326.180624477606&type=3&theater

Hnědý kříženec pudlíka Denýsek j již v novém domově: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150106345087607&set=a.403423077606.180784.180624477606&type=3&theater

Shi-tzu Maxík také našel svůj nový domov, kde se má moc dobře. Bílá pudlička Zuzanka je též umístěná.

Děkujeme všem za pomoc!