Jak pomoci tlapkám

Podmínky při osvojení psa

Stanovené podmínky pro převzetí zvířat jsou nutné proto, že našim zvířatům věnujeme maximální péči, takže chceme mít jistotu, že zvíře nalezne trvalý domov u hodných lidí a že naše práce nepřijde vniveč.

Než se rozhodnete pro osvojení pejska, doporučujeme přečíst si alespoň základní informace o výchově, krmivu a péči. Prohlédnout si náš web a potom vhodně zvolit výběr pejska podle Vašich možností.

Adopční příspěvky:

Fenka – 2.000 Kč

Pejsek – 1.500 Kč

Štěně – 1.000 Kč

Na veterinární ošetření nedostáváme žádné dotace, vše hradíme ze svých, nebo darovaných peněz milovníků zvířat. Všechny psy u nás necháváme kastrovat, vakcinovat a čipovat. Vakcinace pejska vyjde cca na 500 Kč. Ošetření proti parazitům cca na 500 Kč, čip na cca 200 Kč. Kastrace malé fenky do 20 kg vychází cca na 2.000 Kč, velká fena 3.000 Kč vč.léků. Psi také musí podstoupit často léčbu, jíst atd. Ceny kastrací u psů jsou o něco nižší. Náklady na velkého psa v průměru jsou cca 4.000 Kč. Osvojitele tedy prosíme alespoň o částečnou úhradu nákladů, ideálně 1.500 Kč za  pejska a 2.000 Kč za fenku. Abychom mohli pomoci dalším zvířatům. Pokud si někde vezmete neošetřeného psa, budou Vás zákroky stát o mnoho více peněz, naše sdružení má na veterině zajištěnou slevu. V Praze se kastrace velkých fen pohybují okolo 5-7.000 Kč – pro představu. Čipy máme též za nákupní cenu. Příspěvky jsou tu také pro to, aby pejsky nikdo neprodával a vážil si jich.

 

Pejska si může převzít osoba starší 18 let s platným občanským průkazem. Při předání je vyplněná smlouva o převzetí, nový majitel dostane očkovací průkaz. Ve smlouvě se nový majitel zavazuje držet zvíře v takových podmínkách, jaké byly předem sjednány a domluveny.

Psy předáváme zásadně přímo novým majitelům, nikoli přes zprostředkovatele či známé. Psy nedáváme pouze na ven na hlídání do boudy, rozhodně ne na úvaz ani do kotce! Pes musí mít zajištěný volný pohyb, kotec pouze v případě nutnosti (útěky atd.) než ho dobře vychováte. Pes musí mít vždy přístup do prostor kde nemrzne, zateplená bouda nestačí, pokud je pejsek sám.

Štěňata předáváme s podmínkou kastrace v námi určeném věku, což je vypsané v předávací smlouvě. Následně je pak třeba zaslat doklad od veterináře, případně osobní kontrola stehů po kastraci, pokud se majitel není ochotný ozvat sám.

Nový majitel se zavazuje k podání zprávy, jak se adoptovanému psovi daří. V případě potíží nás ihned kontaktuje, stejně tak v případě onemocnění, ztráty apod. Bez našeho souhlasu nesmí psa předat třetí osobě, ani se ho jinak zbavit. Pokud psa nemůžete nadále mít, prosíme, vraťte ho neprodleně zpět do naší péče! Informujte nás o závažných situacích, při šlušném jednání není třeba pejska odebírat ani se zachovat nepěkně k majiteli, vše o domluvě a pomoci, kterou jsme vždy ochotni poskytnout.

U předávaných pejsků trváme na tom, aby se majtel psovi dále věnoval, venčil ho, socializoval, cvičil a učil ho poslušnosti. Tím zabrání úteku psa, pokousání nebo praní se s jinými psy. V případě správné výchovy lze očekávat pohodového vyrovnaného kamaráda, který se již do útulku ani špatných podmínek nikdy nevrátí. Je třeba počítat s tím, že si pes na nového majitele musí nejprve zvyknout, což trvá cca měsíc. U psů držených v bytě je nutné naučení čistotnosti, což může také nějakou dobu trvat. Majitel si musí uvědomit, že za psa nese zodpovědnost a to, co pes dělá je jenom obrázkem jeho výchovy a péče.

Psa je potřeba krmit kvalitní stravou superpremiové nebo holistické třídy, případně masem. Nový majitel se zavazuje, že nebude podávat psovi nekvalitní levná krmiva nízké kategorie, ani zbytky lidských jídel.

Pejsky milujeme na pořád, i když už nejsou u nás, nikdy jim nezavřeme ani svá srdce ani dveře v případě nouze. Pro majitele jsme tu vždy, když potřebují radu, jsme oporou, pomocí v tísni, při potřebě operace dokážeme pomoci, poradíme s výchovou, pohlídáme pejska, nikdy majitele našich pejsků neodmítneme.

Článek pro nové majitele, radyhttp://www.facebook.com/note.php?note_id=220367914697525

Důvody pro odebrání psa novému majiteli:

– Nedodržení kastrace, týrání, dlouhodobé nevenčení, způsobení extrémně problémového chování, časté útěky a pobyt v jiných útulcích.