Jak pomoci tlapkám
Články

Tipy pro nové dobrovolníky – jak inzerovat psy

Publikováno 20.4.2015 v Novinky
Tipy pro nové dobrovolníky – jak inzerovat psy

Pokud se chcete této činnosti věnovat opravdu denně, tak právě díky Vám budou pejskové odcházet domů, díky Vám bude nabídka pejsků stále prázdná a tolik spokojených dušiček musí zaručeně přinést radost v srdci a úžasný pocit z dobře vykonané pomoci pro potřebné. Pomůžete tak pejskům do nových rodin a nám v azylu ulehčíte mnoho práce, ani nevíte jak! My trávíme inzerováním pejsků mnoho hodin stejně tak jako péče o ně, úleva od této práce je pro nás nejlepší dar!

11056842_994318350578645_1687732399_n 11071738_679212068874924_8879396115647215419_n 11133815_10203126919328476_3735319502307272024_n OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chcete se opravdu aktivně zapojit do naší práce a velmi efektivně pomoci přímo psům? Pak zde máme několik rad, co je opravdu potřeba, co zabere a co se dá dělat přes počítač každý den. Vhodné zejména pro ty, kteří nemohou pomoci fyzicky, ani se ujmout pejska, ale mají k dispozici denně internet.

Denní inzerce na serverech, kde to je zdarma: Námi využívané servery jsou Bazos.cz, annonce, hyperinzerce, ifauna apod. Můžete ale i jiné. Jak na to? Stáhněte si do počítače fotky pejsků z nabídky. Jak vytvořit inzerát:

1. Nadpis

Důležitý je nadpis, u čistých pejsků uvádějte vždy první plemeno, věk nebo uvést  o jakého křížence jde

2. Vytvoření textu inzerátu:

Inzeráty dělejte prosím krátké, ale výstižné.

Vždy začínejte dobrými vlastnostmi psa – Přátelský, vhodný k dětem, zvyklý na kočky, zvyklý na psy, dobrý hlídač nebo společník do bytu. – dle popisků uvedených v nabídce.

Pak přidat nějakou  větu, např. jak se dostal do azylu, nebo že již strašně dlouho hledá domov

Na konec inzerátu zařaďte zaobaleně ty horší vlastnosti, např. páníčkovi se zkušenostmi, potřebuje psího parťáka, chce být jedináčkem apod.

Nezapomeňte pak uvést, že je pejsek kastrovaný, očkovaný a čipovaný.

Na bazoš, ifaunu a tam kde se dá dát delší text můžete připsat i, že můžeme pejska dovézt, hlídat o dovolené zdarma a že poplatek je za veterinární péči.

3. cena: vždy uvádějte cenu, která je u každého popisku pejska, kde cena není uveďte 1 Kč nebo zdarma

4. kontakt: vždy dávejte kontakt os Toulavé Tlapky, tel 776083090, denisa.tlapka@seznam.cz a www.toulavetlapky.cz směrovka 290 01 okres Nymburk. pokud jste někde zaregistrovaní, použijte klidně své registrační údaje a pak to můžete přeposlat když se někdo ozve. Nevkládejte nikdy svoje kontaktní údaje! 

5. fotka: vždy vložte alespoň jednu fotku i více, pokud je najdete v albech na fb, někteří pejskové jich tam mají hodně.

6. servery:

Hlavní servery:

Bazos.cz – možnost vložení www. , neomezený text, neomezené fotky, topování se dá přes telefon za 50 Kč (to někdy topuji od sebe)

Ifauna.cz – stejné podmínky jako bazoš, bez topování

annonce.cz , anonce.cz – vložení www možné, omezený text i délka nadpisu, fotky možné, bez topování

7. četnost inzerátů:

Doporučuji dávat každého psa 1x denně nebo si vybrat třeba 3 a zadat je 2x denně a pokaždé změnit nadpis i text.

Příklad textu:

Německý ovčák – kříženka

Nara je 5 letá fenka střední velikosti, velmi přátelská, miluje člověka a mazlila by se nejraději celý den. Výborná společnice pro každého, vhodná k větším dětem do bytu nebo k baráčku.

Bude oddanou fenkou každému, kdo jí dá domov, vždyť po více jak dvou letech čekání v azylu si to zaslouží!

Ideální jako jedináček.

Fenka je kastrovaná, kompletně očkovaná, čipovaná.

Poplatek je za veterinární péči. Pro více informací nás kontaktujte.

nebo: Fenka Nara čeká dva roky na domov! Pomozte!

Naru jsme zachránili z otřesných podmínek, živořila v nezvládnutém chovu psů několik let, přijali jsme jí strašně zuboženou. Celé dva roky o ní nikdo neprojevil zájem, čeká v soukromém útulku.

Přitom je to velmi přátelská a milá fenka, nejraději se mazlí, lidi naprosto miluje. Je vhodná k baráčku nebo do bytu, naučená na vodítku, zvyklá na psy, ale některé nemusí. Je raději jedináček.

Našel by se někdo s dobrým srdcem a vhodnými podmnínkami, kdo by jí dal domov?

Fenka je 5 letá, je vykastrovaná, očkovaná, čipovaná.

Poplatek za veterinární péči. Prosíme, pomozte hledat domov, kontaktujte nás, děkujeme!

DÁVALA BYCH OBA TYPY INZERÁTŮ, KAŽDÝ DEN JINÝ. Můžete to i pozměnit a u každého pejska ho udělat na míru.

(ilustrační dekorační fotky)

1010146_972430626105893_5611483523839787767_n OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 10671423_10152767399867607_8710842990412076689_n

Tvorba a roznos letáčků: Jak na to?

Stáhněte si do wordu text popisků pejsků +  fotky, vytiskněte a můžete jednotlivé pejsky rozdat tam, kde je největší možnost, že si ho někdo vezme – veterinárni kliniky, zverimexy, čekárny, veřejné nástěnky – kde to je dovolené. Prosím, nikde naše letáky nevylepujte, nesmí se to a můžete nám tím způsobit problémy. Vždy se optejte, zda tam můžete letáčky nechat. Nezapomeňte vždy připojit náš kontakt a vytvořit pejskovi nadpis 🙂 Děkujeme!

Pomozte sehnat placenou reklamu a reklamní plochy:

Hledáme místa, kam bychom mohli umístit naší nabídku psů, v tisku nebo na veřejném plakátu, budeme rádi pokud nám přímo pomůžete toto sehnat a vyjednat, vytvoříte grafický návrh a my jenom uhradíme přes fakturu náklady. Myslíme si, že investovat do takové reklamy má cenu a chceme pejsky dostat co nejdříve do nových domovů i za cenu hrazení reklamních ploch. Pokud tedy znáte někoho, kdo má reklamní firmu nebo vlastníte plochy k pronájmu, či přímo tisknete a vytváříte grafické návrhy pro firmy, kontaktujte nás.

Umístění inzerátů a Váš web a facebook:

Stáhněte si fotky a popisky pejsků a můžete je přímo vkládat na své weby, blogy nebo přímo faceobokovou zeď, inzerát se tak zobrazí mnohem více lidem než běžné sdílení.

Pokud se chcete této činnosti věnovat opravdu denně, tak právě díky Vám budou pejskové odcházet domů, díky Vám bude nabídka pejsků stále prázdná a tolik spokojených dušiček musí zaručeně přinést radost v srdci a úžasný pocit z dobře vykonané pomoci pro potřebné. Pomůžete tak pejskům do nových rodin a nám v azylu ulehčíte mnoho práce, ani nevíte jak! My trávíme inzerováním pejsků mnoho hodin stejně tak jako péče o ně, úleva od této práce je pro nás nejlepší dar!