Jak pomoci tlapkám
Články

V zimním období nepřijímáme návštěvy!

Publikováno 7.1.2015 v Nezařazené
V zimním období nepřijímáme návštěvy!

V zimním období cca do začátku března NEPŘIJÍMÁME ŽÁDNÉ NÁVŠTĚVY V AZYLU U PODĚBRAD.

Pro darování materiálních potřeb prosíme využijte naše sběrná místa (kontakty v položce jak pomoci), nebo poštou.

PŘIJÍMÁME POUZE ZÁJEMCE O PSY, stavební materiál (dovoz dřeva apod.), domluvené dobrovolné brigádníky.

Moc prosíme o pochopení návštěvníky, v zimním období se potřebujeme věnovat zvýšeně péči o zvířata a jejich pohodlí, potřebujeme převychovat asi 70 psů, aby mohli být určení k adopci, potřebujeme pokračovat v rekonstrukci. Nemůžeme se nyní v tomto počasí věnovat venku povídáním si, čas je pro nás strašně drahý poklad! Prosíme, berte ohled i na pejsky z pokojíčku, kteří v této zimě nemohou chodit na dlouhou dobu ven.

Pro návštěvy ani nemáme žádné prostory s vytápěním, sami je přes den nepoužíváme a kafe si vaříme ve stodole.


Na jaře se opět začneme věnovat skupinám návštěvníků, převýchově, konzultacím a hlídání psů, opět k nám můžete přijet pomoci socializovat. Nejvíce budeme potřebovat chlapi, kteří nám pomohou opravit azyl.
Do doby, než bude opravená zadní část azylu, nebudeme pouštět žádné návštěvy do zadní části výběhů, pouze řemeslníky, dobrovolníky, kteří k nám přijedou PRACOVAT a nikoli pak pomlouvat stav omítek a vzhled statku. Měli jsme dojem, že je pro milovníky psů prioritní výborný stav zvířat, prostorné výběhy, místa na spaní a nikoli to, jak vypadají budovy, bohužel jsou lidé, kteří stav budov staví v důležitosti nad stav zvířat a svými neslušnými vulgárními pomluvami otravují nejen nás, ale další naše přátele na facebooku a snaží se tak poškodit celou naší činnost. Naprosto tohle nedokážeme pochopit. Venkovní vzhled budov však opravíme nejlevnějším možným způsobem, ale na efekt pěkným a dokud to nebude hotové, nebudeme „ruiny“ – dle některých ukazovat neznámým lidem. Podle nás je ruina objekt, který padá, nemá střechu, okna a dveře, sice naše domky toto všechno mají a kromě venkovního vzhledu jsou plně funkční, ale zřejmě je to málo.

V roce 2015 se opravdu chceme věnovat péči o zvířata, potřebují nás více než lidé, kteří si k nám jezdí jenom na návštěvu zpříjemnit si odpoledne, ale zvířata nemohou odnášet toto nedostatkem péče. Mrzí nás to vůči těm, kteří návštěvy u nás mají tak rádi, rozhodně nechceme nikoho urazit, ale milovník zvířat pochopí, že v péči máme zvířat opravdu strašně moc a protože jsme azyl pro zvířata, nemůžeme fungovat jako zoo nebo volnočasová organizace s dostatečným personálem jak na péči o zvířata, tak na péči o návštěvníky.

Děkujeme Vám za pochopení a prosíme, vydržte do jara.